Sillyventure 2k14 Party Invitation_

Już za kilkanaście tygodni, w dniach 5-7 grudnia odbędzie się Sillyventure 2k14 Party w Gdańsku, coroczne święto polskiej i europejskiej sceny skupionej wokół komputerów ATARI. Będzie to już siódma edycja tego party.

Tegoroczna edycja jest dedykowana 25-leciu premiery komputera ATARI STe, ale tak jak poprzednie edycję party zbierze w weekend 5-7 grudnia całą scenę ATARI, od użytkowników 8-bitowych Atari 65XE i Atari 800XL po scenerów posiadających 32-bitowe Atari Falcon, graczy używających konsol Atari choćby popularnego na polskiej scenie konsoli Atari Jaguar a także zaproszonych partowiczów z innych scen. Tak jak poprzednie edycje Sillyventure Party jest wciąż INViTE ONLY!

Copy-Party jak w latach ubiegłych odbędzie się w szkole podstawowej nr 65 przy ul. Śluza 6. Jest to to samo party place, które było miejscem imprezy także Sillyventure 2k12, chwalone przez uczestników, leżące nie daleko zarówno kilku hoteli i hosteli, w którym podczas party place zatrzymuje się mnóstwo przybyłych partowiczów. Na party place, czyli zgodnie z najlepszą scenową tradycją, w Szkole Podstawowej, będą czekały na gości ‘sleeping roomy’ oraz prysznice a także wyżerka i piwo w cenie wejściówki, miejsca pod przywiezione komputerki oraz tak jak w poprzednich edycjach niespodzianki dla dorosłych gości ;-)

Sama szkoła podstawowa nr 65 jest położona ok 2 km od Dworca PKP Gdańsk Główny, samego centrum miasta i gdańskiej starówki, całej masy kafejek i sklepików, na party można jak widac na upartego przejść z dworca PKP spacerem, wznosząc zgodne z tradycją okrzyki ‘skan i animacja’ by inni idący za nami scenowicze mogli poznać uczestników party i trafić na party place za nami.

Dzięki przyjaznej atmosferze i osobistemu, pełnemu pasji i miłości do sceny i komputerów ATARI podejściu organizatorów, party jest odwiedzane ie tylko przez scenowiczów z Atari ale przyciąga także ludzi z innych scen i platform, bywają na Sillyventure zaproszeni scenowicze ze sceny PC, Amigi jak i Commodore 64 czy ZX Spectrum. A warto je odwiedzić choćby po to by zobaczyć jak zintegrowana i produktywna jest aktualnie scena Atari, poznać aktualnie wychodzące dema i inne produkcje. Po kilku bardzo udanych edycjach Sillyventure stało się także największym europejskim party sceny ATARI i od kilku dobrych już lat lat skupia także europejską scenę tej platformy. Przyjeżdżają na nie ekipy z Francji (m in odwiedził Sillyventure legendarny także na scenie Amigi i PC grafik Ukko), Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i oczywiście silnych atarowsko Czech i Słowacji. Także tegoroczna edycja będzie obfitować w scenerów z całej europejskiej sceny Atari.

Wg wielu scenowiczów bywających na polskich parties jest to od lat najfajniejsze i najlepiej organizowane party z odbywających się aktualnie na polskiej demoscenie. Tu brać komodorowska dodaje do tego w rozmowach i komentarzach, że wraz z Raf’owymi edycjami Silesia Party, z czym mogę się jak najbardziej zgodzić. Są to dwa zloty odbywające się na naszej scenie w których obecna jest atmosfera sceny złotych lat 80″/90″.

Party jak w poprzednich latach ma charakter Invite-Only, o czym wspomniałem na samej górze artka – jeśli nie dostało się invitki od organizatorów, należy zgłosić chęć przybycia organizatorom mailem, podając kraj z którego się jedzie, ilość osób, ilość zabieranego sprzętu by organizatorzy mogli przygotować odpowiednią ilość stolików, przedłużaczy itp. a dalej klasycznie czyli ksywa / grupa :P

Podsumujmy…. Sale pełne maniaków sceny, dem i starych gier, 8 i 16 bitowych komputerków, nie tylko zresztą Atari, oldschoolowa atmosfera, klima starych czasów, sale nabite scenerami, lecące na telewizorkach i przywiezionych komputerkach stare i nowe dema, partowicze grający w stare i nowe gry, dyskutujący o starych czasach, parties, grupach i grach ludzie. Lecące na ekranach przywiezionych i rozstawionych na ławkach komputerów i na big screenie demka i scrolle… to wszystko może być znów wasze! :-)

do zobaczenia w Gdańsku! Scena Rulez!

Akira/Pulse

ps:

oficjalna strona party: www.sillyventure.eu

lista uczestników: www.sillyventure.eu/visitors

adres mail na który nalezy zgłaszać chęć przybycia: atari@sillyventure.eu

credits:

grafika z cover’a i w środku artka Hospes / Mystic Bytes

About Akira

Academy / The Edge / Substance / Surprise! Productions / Pulse